Her güzellik paylaştıkça çoğalsın

Dileyelim ki her güzellik paylaşarak çoğalsın.
24 Haziran 2017

Zaman zaman gündemle ilgili, zaman zaman kültür sanatla ilgili bir şeyler karalıyor, ifade anlamında fazlasıyla önemsediğim “yazı yazma durumunu” ister bir kişi, ister bin kişi olsun sizlerle buluşturuyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Önemli olan yazdığınız yazıların kaç kişi tarafından okunduğu değil. Önemli olan yazabilmeniz, üretebilmeniz. Yani benden söylemesi, acaba yazımı kaç kişi okuyor diye düşünerek yazı yazıyorsanız, işiniz zor… O beyniniz var ya o beyniniz, işte o zaman özgürce üretmeyi durdurur, sürekli olarak belirli sığ amaçlar uğruna bir şeyler yapar ki bunun adı da ortaya bir şeyler koymak olmaz. Siz iyisi mi o yazıyı sadece siz bile okuyacak olsanız durmayın, yazın. Araştırın, üretin. Korkmayın, özgür düşünün.

Benim gibi, küçücük yüreklerin hayatlarına onlara bir şeyler öğreterek dokunuyor, o tertemiz sevgilerine mazhar oluyorsanız, yani bu dünyanın belki en güzel ama bir o kadar da ciddi sorumluluğu varsa omuzlarınızda; zaten özgür düşünememeniz, üretememeniz söz konusu dahi olamaz. Bir de bu küçük yüreklere konserlerinizi hınca hınç dolduran güzel yürekler ekleniyor ve sevginin boyutu sürekli değişerek güzelleşiyorsa; işte o zaman isterseniz dertler korosunun şefi olun, bu evrenin en mutlu insanı oluveriyorsunuz. İşte böyle güzel bir duygu yaşadığım…

Tüm sezonu aynı duyguları yaşayarak geçirdim.

Neler yapmadım ki… İlk kez sahneye çıkacak olmanın heyecanını iliklerine kadar yaşayan öğrencilerimin bu güzel heyecanına ortak oldum, onları çeşitli sahne etkinliklerine hazırlarken hissettikleri heyecanı, hissettikleri ilkleri kendi ilklerim gibi görüp paylaştım. Sonra koro festivallerine, müzik yarışmalarına katıldık. Hem yaptığımız müziği en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık, hem bilgimizi sınadık, hem de emek verdiğimiz kurumlarda görevimizi layığıyla yapmaya çalıştık. Tabi sezonu kapatırken tüm yıl öğrendiklerimizi sene sonu etkinliklerinde sunmayı da ihmal etmedik. Dedim ya, heyecanlarına ortak olmak güzel. Sahne sıralarını beklerken içlerinin kıpır kıpır olduğunu görebiliyorsunuz. Ah onları sakinleştirmeye çalışmamıza rağmen bizlerin de onları sahnede izleyecek olmaktan dolayı duyduğu heyecanı bir bilseler… Velhasıl bu erdemi bana yaşatan ve bu yolda beni destekleyen herkese sonsuz teşekkürler.

Gerek kendi etkinliklerimle ilgili, gerek öğrencilerimle katıldığımız etkinliklerle ilgili paylaşımları sosyal medyadan sıklıkla yapmaya çalışıyorum ki her güzellik paylaştıkça çoğalsın.

Evet. Dileyelim her güzellik paylaştıkça çoğalsın.

Sağlıkla…