Eğitim

Eğitim yazıları, eğitim teknolojileri ve müzik eğitiminin toplu zeka alanına etkisi gibi konularda okumalar, değerlendirmeler.

Her öğrenci için adil bir eğitim ortamı

Eğitimde fırsat eşitliği için internet erişimi, ücretsiz ders materyalleri ve öğretmen eğitimi gibi adımlar önemlidir. Her öğrencinin potansiyelini gerçekleştirebilmesi için bu destekler sağlanmalı.
11 Temmuz 2024

Eğitimde kültürel değerlerden kopmadan yenilikleri yakalama

Eğitimde ileri görüşlülüğü ve geçmiş kültürel değerlerle yenilikçi yaklaşımları nasıl birleştirebileceğimiz üzerine düşünmek, gelecek nesillerin karşı karşıya kalacakları zorluklara daha iyi hazırlanmamıza yardımcı olabilir.
5 Temmuz 2024

Eğitimdeki yenilikçi yolculuk

Doğru kullanıldığında yapay zeka eğitimde önemli bir rol oynayacaktır ve gelecekte eğitim sistemimizin daha da dönüşmesine yardımcı olacaktır.
12 Nisan 2024

Yeni bir mezuniyet hikayesi

İyi bir öğretmen olmanın hayat boyu öğrenci olarak kalmaktan geçtiğini hep vurguladım, yine söylüyorum ve her fırsatta yazıyorum. Çünkü öğrenmek sınırsız, öğretmek de öyle...
5 Aralık 2022

Müzik ve Demokrasi

İnanıyorum ki sanat; geçmişte olduğu gibi gelecekte de demokrasiye yol gösterecek ve şiddetten uzak, yasa dışılıktan uzak, özgür ve yerinde ifadelerin ortak alanı olacaktır.
11 Şubat 2013