Eğitim ve çalışmalarla gelişmeye devam

Yüz yüze etkinlikleri özlediğimiz bugünlerde BAU Bridge programı kapsamındaki eğitimin sertifika töreninin fiziksel olarak gerçekleşmesi harika oldu.
17 Kasım 2021

Prof. Dr. Acar Baltaş hoca, katıldığım bir webinarında Winston Churchill’a ait olduğunu belirttiği şu şözü vurgulamıştı; İyi bir krizi asla ziyan etmeyin.

Pandemi bir krizdi ve hala kısmen bu krizin içindeyiz. Fakat bu kriz, bizden aldıklarının yanı sıra bize bir çok şeyi de verdi, öğretti, gösterdi, deneyimletti. Örneğin ülke/dünya olarak kapandığımız ve evden çalışmak durumunda kaldığımız dönemde uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim araçlarını öğrendik, deneyimledik. Eğitim teknolojileri veya teknolojiyi eğitimle bütünleştirme belki kendisine bu denli yaşam alanı bulamamıştı. Yani öğrendik. Çok şey öğretti pandemi bize. Bu krizi ziyan etmemeyi ve ondan yararlanmayı bildik. Pandemi krizinin getirilerinden biri de, pandemiden önce, çok istememize rağmen zaman bulup fiziksel olarak katılamayacağımız bir çok eğitim, seminer, webinar (ben webinar kavramını pandemi sayesinde öğrendim, bu kelimeyi daha önce bilmiyordum), toplantı ve sertifika programına çevrimiçi olarak aktif şekilde katılım gösterebilmemiz oldu. Bu süreci ben de en iyi şekilde kullanmaya çalıştım. Bilginin ve öğrenmenin sınırsızlığında, öğretmek için hayat boyu öğrenmeyi esas alarak seminer, eğitim, webinar ve sertifika programlarına katıldım. Her biri birbirinden değerli çalışmaların kalıcı birer hatırası olan sertifikaları da yine çevrimiçi olarak aldık. Yine böyle bir eğitimdi 2021 bahar döneminde gerçekleşen BAU Bridge programı kapsamındaki Sosyal Sorumluluk Proje Geliştirme ve Uygulama sertifika programı…

Bu sefer sertifikalarımızı çevrimiçi platformlar aracılığıyla değil, özlediğimiz, hasret kaldığımız biçimiyle, yüz yüze aldık.

Bahçeşehir Üniversitesi Bridge programı kapsamında gerçekleşen Sosyal Sorumluluk Proje Geliştirme ve Uygulama eğitiminin sertifika takdim töreni, üniversitenin güney kampüsünde düzenlendi. Sertifikamı Prof. Dr. Nilüfer Narlı’dan aldım. Ayrıca aynı zamanda velim olan Prof. Dr. Ebru Canan Sokullu hocamla bir araya gelmek de mutluluk veridiydi.

Bu güzel buluşma bana bir kez daha aşının önemini ve bilime sonuna kadar güvenmemiz gerektiğini hatırlattı. Ben de sizlere hatırlatmak isterim; bilime inanınız, aşınızı olunuz.

Programda ve buluşmada emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Sertifika takdim töreninden güzel karelerin de yer aldığı haber, Bahçeşehir Üniversitesi’nin internet sitesinde de yayınlandı.