Blog

En son ve en önemli ipuçlarım, yazılarım, yorumlarım, haberler, kaynaklarım ve okumalarım.

Her öğrenci için adil bir eğitim ortamı

Eğitimde fırsat eşitliği için internet erişimi, ücretsiz ders materyalleri ve öğretmen eğitimi gibi adımlar önemlidir. Her öğrencinin potansiyelini gerçekleştirebilmesi için bu destekler sağlanmalı.
11 Temmuz 2024

Eğitimde kültürel değerlerden kopmadan yenilikleri yakalama

Eğitimde ileri görüşlülüğü ve geçmiş kültürel değerlerle yenilikçi yaklaşımları nasıl birleştirebileceğimiz üzerine düşünmek, gelecek nesillerin karşı karşıya kalacakları zorluklara daha iyi hazırlanmamıza yardımcı olabilir.
5 Temmuz 2024

Eğitimdeki yenilikçi yolculuk

Doğru kullanıldığında yapay zeka eğitimde önemli bir rol oynayacaktır ve gelecekte eğitim sistemimizin daha da dönüşmesine yardımcı olacaktır.
12 Nisan 2024

Okuyun, izleyin, görün, takip edin

Aklımda ne varsa yazılı, görsel, işitsel olarak paylaşmayı ve sizlerden aldığım dönütlerle yenilerini paylaşma isteğiyle dolmayı seviyorum.
21 Haziran 2023

Aşık Veysel yılı: 2023

“Toprağı bilmeyen betonda yürüyemez” sözünü bir kez daha hatırladığımız, müziğim ve kültürüm adına sevinerek paylaştığım bu güzel haberin ışığında sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir 2023 dilerim.
29 Aralık 2022

Yeni bir mezuniyet hikayesi

İyi bir öğretmen olmanın hayat boyu öğrenci olarak kalmaktan geçtiğini hep vurguladım, yine söylüyorum ve her fırsatta yazıyorum. Çünkü öğrenmek sınırsız, öğretmek de öyle...
5 Aralık 2022

Bu sitede olanlar

Siz de internette gezinirken kaybolanlardansanız bu site biraz soluk almanıza yardımcı olabilir.
22 Ocak 2022

Müziğin birleştirici gücü

"Öğretmenler Türkiye için söylüyor" projesi kapsamında "Bedir" adlı türkümüze hazırladığımız videonun yaşattığı çifte gurur.
26 Eylül 2020